УМОВИ ДОБРОВІЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ВОДІЯ ТА ПАСАЖИРІВ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ВЛАСНИКІВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ / Украинская экологическая страховая компания
УМОВИ ДОБРОВІЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ВОДІЯ ТА ПАСАЖИРІВ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ВЛАСНИКІВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ / Украинская экологическая страховая компания
Заказать страховой полис
Краткое описание услуги:
УМОВИ ДОБРОВІЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ВОДІЯ ТА ПАСАЖИРІВ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ВЛАСНИКІВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Договори страхування укладаються на підставі Закону України "Про страхування", Ліцензій Серії АА № 239396 і № 239397 від 31.01.2002р., виданих Міністерством фінансів України, Правил добровільного страхування автотранспортних засобів № 06-1, Правил добровільного страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів № 011-1 в редакції від 14.02.2000 та Правил добровільного особистого страхування від нещасних випадків № 02-1 в редакції від 09.02.2000 (надалі Правила № 06-1, Правила № 02-1 та Правила № 11-1).
1.2. Згідно з даними Умовами ЗАТ "Українська екологічна страхова компанія" (надалі Страховик) надає страховий захист на випадок знищення або пошкодження автотранспортного засобу, нещасного випадку з водієм та пасажирами під час перебування у автотранспортному засобі та настання цивільної відповідальності власника автотранспортного засобу за шкоду, заподіяну майну, життю і здоров'ю третіх осіб.
2. ОБ'ЄКТ СТРАХУВАННЯ. СТРАХОВИЙ ВИПАДОК. ВИНЯТКИ ТА ОБМЕЖЕННЯ
2.1. Об'єкти страхування:
2.1.1. автотранспортний засіб;
2.1.2. додаткове обладнання ;
2.1.3. життя та здоров'я водія та пасажирів;
2.1.4. цивільна відповідальність Страхувальника за шкоду, заподіяну третім особам.
2.2. Страхові випадки:
2.2.1. Пошкодження чи знищення автотранспортного засобу, причепів до нього та додаткового обладнання внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (далі ДТП) та інші пошкодження, що сталися в процесі руху.
2.2.2. Пошкодження чи знищення автотранспортного засобу, причепів до нього та додаткового обладнання внаслідок протиправних дій третіх осіб.
2.2.3. Пошкодження або знищення автотранспортного засобу, причепів до нього та додаткового обладнання внаслідок стихійних лих (повінь, буря, ураган, смерч, цунамі, шторм, злива, град, лавина, вихід підґрунтових вод, паводок, сель, удар блискавки, просадка грунту, землетрус), падіння дерев та інших предметів, нападу тварин, а також пожежі чи вибуху автотранспортного засобу.
2.2.4. Угон або викрадення автотранспортного засобу та причепів до нього, а також крадіжка додаткового обладнання.
2.2.5. Нещасний випадок із водієм та пасажирами, наслідком якого стали:
2.2.5.1. смерть;
2.2.5.2. встановлення інвалідності;
2.2.5.3. тимчасова втрата працездатності.
2.2.6. Дорожньо-транспортна пригода, яка сталася за участю автотранспортного засобу Страхувальника та внаслідок якої настала його цивільна відповідальність за шкоду, заподіяну автотранспортним засобом майну, життю і здоров'ю третіх осіб.
2.3. На страхування не приймається :
2.3.1. автотранспортний засіб, що знаходиться в експлуатації більше 10 років; 2.3.2. автотранспортний засіб, що має серйозні пошкодження і значну корозію;
2.3.3. автотранспортний засіб, що підлягає конфіскації на основі рішення суду, що набуло законної сили;
2.3.4. автотранспортний засіб, що є музейним експонатом, незалежно від того в робочому стані він чи ні;
2.3.5. багаж;
2.3.6. автотранспортний засіб, що використовується в цілях, які не передбачені заводською конструкцією.
2.4. До страхових випадків не відносяться і виплати страхового відшкодування не здійснюється при знищенні, пошкодженні, викраденні автотранспортного засобу або його окремих частин і деталей внаслідок:
2.4.1. Умисних дій Страхувальника або його довірених осіб.
2.4.2. Гниття, корозії та інших природних хімічних процесів матеріалів, що використовуються в автомобілі, через зберігання у несприятливих умовах.
2.4.3. Обробки теплом, вогнем чи іншим термічним впливом на автомобіль (сушіння, зварювання, гаряча обробка та інше).
2.4.4. Використання Страхувальником автотранспортного засобу в аварійному стані (визначення технічного стану та обладнання автотранспортних засобів згідно з п.31 Правил дорожнього руху, далі - ПДР).
2.4.5. Управління автотранспортним засобом особою, яка не має посвідчення водія та/або перебуває у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
2.4.6. Непідкорення владі (втеча з місця пригоди, переслідування працівниками ДАІ), вчинення кримінально-карних дій, крім дій, що пов'язані з порушенням ПДР.
2.4.7. Перевезення його морським, залізничним та іншими видами транспорту.
2.4.8. Участі у спортивних змаганнях.
2.4.9. Використання автотранспортного засобу для навчальної їзди.
2.5. До страхових випадків не відноситься захоплення автотранспортного засобу третіми особами, які добровільно допущені власником чи його дорученою особою в салон, чи при використанні автотранспортного засобу як таксі (якщо це не обумовлено у Договорі страхування - "автомобіль-таксі").
2.6. Страховик не відшкодовує збитки за пошкодження (знищення) автошин, а також крадіжку інструментів та коліс, що входять у комплектність автотранспортного засобу.
2.7. При страхуванні водія та пасажирів від нещасних випадків страховим випадком не є нещасний випадок, який стався:
2.7.1. при спробі скоєння або при скоєні Застрахованою особою дій, щодо яких правоохоронними органами встановлений склад злочину;
2.7.2. у зв'язку з управлінням Застрахованою особою будь-яким транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, а також у зв'язку з передачею ним управління особі у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, або яка не має права управління транспортним засобом або відповідної категорії;
2.7.3. внаслідок отруєння наркотичними або токсичними речовинами, у стані сп'яніння алкоголем та його сурогатами, за винятком випадків, коли застосування Застрахованою особою даної речовини сталось через протиправні дії третіх осіб;
2.7.4. внаслідок навмисного нанесення Застрахованою особою собі тілесних пошкоджень;
2.7.5. внаслідок самогубства або спроби самогубства.
2.8. При страхуванні цивільної відповідальності власників транспортних засобів Страховик не відшкодовує збитки, які настали внаслідок:
2.8.1. Пошкодження або знищення транспортного засобу Страхувальника.
2.8.2. Заподіяння шкоди життю та здоров'ю Страхувальника.
2.8.3. Пошкодження або знищення майна (багажу), що містилося у транспортному засобі Страхувальника.
2.8.4. Використання Страхувальником автомобіля в аварійному стані (визначення технічного стану та обладнання транспортних засобів згідно з п. 31 Правил дорожнього руху - далі ПДР).
2.8.5. Управління автомобілем особою, яка не має посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії та/або перебуває у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
2.8.6. Непідкорення владі (втеча з місця пригоди, переслідування працівниками ДАІ), вчинення кримінально-карних дій, крім дій, що пов'язані з порушенням ПДР.
2.8.7. Забруднення чи пошкодження об'єктів навколишнього середовища внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
2.8.8. Пошкодження або знищення внаслідок ДТП антикварних речей, виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, предметів релігійного культу, колекцій картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів.
2.8.9. ДТП, що сталася через навмисні дії третьої особи, визнані такими в установленому порядку.
2.8.10. ДТП, що сталася через масові безпорядки і групові порушення громадського порядку, військові конфлікти, стихійне лихо, вибух боєприпасів, пожежу транспортного засобу, не пов'язану з цією пригодою.
2.8.11. Використання автомобіля для навчальної їзди.
2.8.12. Вибуху, спричиненого перевезенням, зберіганням боєприпасів, вибухових речовин.
2.8.13. Пожежі, що виникла з причини порушення правил техніки безпеки під час користування паливними рідинами на автотранспорті, або пожежі, яка виникла внаслідок ДТП поза краєм проїжджої частини та на прилеглій до неї території.
2.8.14. Використання автомобіля для перевезення заборонених до застосування та ужитку матеріалів, небезпечних вантажів.
2.9. До страхових випадків по цивільній відповідальності не відносяться події, що викликані навмисними діями Страхувальника або його довірених осіб, що встановлюється на підставі рішення суду або відповідних компетентних органів, які проводили розслідування даного випадку.
2.10. За даними Умовами не відшкодовуються збитки Страхувальнику, що настали внаслідок:
2.10.1. Військових дій, громадських заворушень.
2.10.2. Захвату, конфіскації, арешту, що проведені цивільною чи військовою владою.
2.10.3. Радіоактивного забруднення.
2.10.4. Вибуху внаслідок перевезення, зберігання боєприпасів, вибухових речовин.
2.10.5. Пожежі з причини порушення правил техніки безпеки під час користування пальними рідинами на автотранспорті.
3. СТРАХОВА СУМА. СТРАХОВИЙ ТАРИФ. ФРАНШИЗА. СТРАХОВА ПРЕМІЯ. МІСЦЕ ДІЇ ДОГОВОРУ
3.1. Страхова сума при страхуванні автотранспортного засобу встановлюється в межах його вартості.
3.2. При страхування від нещасних випадків водія та пасажирів та при страхуванні цивільної відповідальності власників транспортних засобів страхові суми встановлюються за домовленістю сторін.
3.3. Страховий платіж - плата за страхування, яку Страхувальник зобов'язаний внести згідно з Договором страхування.
3.4. При визначені розміру страхового платежу Страховик використовує розроблені ним страхові тарифи, які залежать від моделі автомобіля, досвіду водія, потужності чи об'єму двигуна, наявності протиугонних систем та ін.
3.5. Страхова премія підлягає сплаті Страхувальником на розрахунковий рахунок або в касу Страховика протягом 5 (п'яти) днів з дня підписання Договору страхування, якщо в ньому не зазначено інше.
3.6. Застосовується система знижок і надбавок до страхових платежів "Бонус-малус" для Страхувальників, які укладали Договори страхування протягом двох і більше років.
3.7. Місце дії Договору страхування - територія України.
4. ТЕРМІН ДІЇ. ПОРЯДОК ЗМІНИ УМОВ ДОГОВОРУ
4.1. Договір страхування може бути укладено на термін до 1 року.
4.2. Договір набирає чинності з 00 годин дня, наступного за днем надходження страхової премії на розрахунковий рахунок або в касу Страховика.
4.3. Зміна умов Договору здійснюється за згодою Страхувальника та Страховика на підставі Заяви однієї із сторін протягом 5 (п'яти) днів з моменту одержання Заяви іншою стороною у вигляді додаткової угоди до Договору.
4.4. Якщо одна із сторін не згодна з внесенням змін у Договір, у п'ятиденний строк вирішується питання про дію Договору на попередніх умовах або про його припинення.
4.5. З дня отримання Заяви однією із сторін до укладання додаткової угоди Договір продовжує діяти на попередніх умовах.
5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
5.1. Страховик зобов'язаний:
5.1.1. Ознайомити Страхувальника з умовами страхування та Правилами.
5.1.2. Протягом 2 (двох) робочих днів, як тільки йому стане відомо про настання страхового випадку, вжити заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхового відшкодування (страхової суми) Страхувальнику.
5.1.3. При настанні страхового випадку після подання заяви Страхувальником скласти страховий акт протягом 10 (десяти) днів з дня отримання всіх документів, що підтверджують розмір збитків.
5.1.4. При настанні страхового випадку виплатити страхове відшкодування (страхову суму) протягом 3 (трьох) робочих днів з дня прийняття рішення про виплату.
5.1.5. У разі відмови у виплаті страхового відшкодування (страхової суми) письмово повідомити з обгрунтуванням причин відмови.
5.1.6. Тримати в таємниці відомості про Страхувальника і його майновий стан, за винятком випадків, передбачених законодавством України.
5.2. Страхувальник зобов'язаний:
5.2.1. Сплатити Страховику страхову премію у розмірах і терміни, що передбачені Договором.
5.2.2. Ставитися до застрахованого автотранспортного засобу так, як би він не був застрахований.
5.2.3. Негайно, але не пізніше 2 (двох) робочих днів письмово повідомити Страховика про всі зміни у ризику (наприклад: заміна водіїв, які мають довіреність на керування автомобілем, зміна власника автомобіля тощо).
5.2.4. Негайно, але не пізніше 2 (двох) робочих днів з моменту, коли він дізнався про подію, яка має ознаки страхового випадку повідомити Страховика.
5.2.5. Вжити заходів щодо запобігання та зменшення збитків, завданих внаслідок настання страхового випадку, та негайно заявити про подію у відповідні компетентні органи.
5.2.6. У разі, якщо Страхувальнику будуть пред'явлені претензії та/або позови щодо відшкодування збитків передбачених Договором страхування у частині страхування цивільної відповідальності, терміново повідомити Страховика та надати усі листи, скарги та інші документи, що стосуються цієї претензії, а також пересилати Страховику всі документи, що надійшли пізніше та стосується цієї справи.
5.3. Страховик має право:
5.3.1. Вносити зміни до умов Договору страхування і вимагати від Страхувальника сплати додаткових премій в разі зміни ризику після укладання Договору. У разі, якщо Страхувальник не погодиться на зміну умов Договору страхування або відмовиться від сплати додаткової премії, виплати по страхових випадках, якщо вони стануться внаслідок збільшених ризиків, будуть зменшені пропорційно їх зростанню.
5.3.2. Перевіряти інформацію, яку повідомив Страхувальник, а також виконання Страхувальником вимог і умов Договору страхування.
5.3.3. У разі потреби надсилати запити в компетентні органи.
5.3.4. Самостійно з'ясовувати причини та обставини страхового випадку.
5.3.5. Достроково припинити дію Договору страхування.
5.4. Страхувальник має право:
5.4.1. Звернутися до Страховика для внесення змін до Договору страхування в разі зміни ризику.
5.4.2. На отримання дубліката Договору у разі його втрати у період дії Договору. З моменту видачі дубліката загублений оригінал Договору страхування вважається недійсним.
5.4.3. Достроково припинити дію Договору страхування.
5.4.4. Оскаржити відмову Страховика у виплаті страхового відшкодування в судовому порядку.
6. ПОРЯДОК ВИПЛАТИ СТРАХОВИХ СУМ ТА СТРАХОВОГО ВІДШКОДУВАННЯ
6.1. Страхове відшкодування (страхова сума) виплачується Страховиком в розмірі фактичного збитку, але не більше страхової суми зазначеної в Договорі страхування. Страхове відшкодування (страхова сума) виплачується протягом 3 (трьох) робочих днів після прийняття рішення про виплату страхового відшкодування.
6.2. Виплати страхової суми або її частини при настанні страхового випадку особам, що знаходились у зазначеному в Договорі страхування автотранспортному засобі, здійснюються із розрахунку частини страхової суми, що приходиться на кожного, хто знаходився в автомобілі. Якщо на момент ДТП в автотранспортному засобі знаходилась більша кількість пасажирів, ніж передбачено інструкцією по експлуатації, то Страховик може відмовити в виплаті страхової суми або її частини.
6.3. У разі настання нещасного випадку Страховик здійснює виплату (у відсотках до страхової суми, встановленої на кожну особу, яка знаходилась у транспортному засобі в момент ДТП):
6.3.1. у випадку смерті (загибелі) - 100%;
6.3.2. у випадку встановлення інвалідності:
за I групу інвалідності - 80%;
за II групу інвалідності - 60%;
за III групу інвалідності - 50%.
6.3.3. у випадку розладу здоров'я (тимчасової втрати працездатності) - 0,5% від страхової суми за кожний день тимчасової непрацездатності, включаючи вихідні та святкові дні (за довідкою від лікаря), але не більше 50% страхової суми.
6.4. У випадку смерті або призначення інвалідності утримується сума виплат по тимчасовому розладу здоров'я (тимчасовій втраті працездатності), якщо такі виплати здійснювались раніше;
6.5. Днем виплати вважається день списання коштів з розрахункового рахунку Страховика.
6.6. Договір, по якому виплачене страхове відшкодування (страхова сума), зберігає силу до кінця терміну. При цьому страхова сума Договору складає різницю між початковою страховою сумою і виплаченим страховим відшкодуванням (частиною страхової суми).
6.7. Договір, по якому страхове відшкодування (страхова сума) виплачено в розмірі страхової суми, припиняє свою дію.
7. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
7.1. Спори за Договором страхування між Страхувальником та Страховиком вирішуються шляхом переговорів.
7.2. Якщо Сторони під час переговорів не дійшли згоди, вирішення спорів здійснюється в порядку, встановленому діючим законодавством.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
8.1. Невиконання або неналежне виконання Страхувальником умов Договору страхування дає Страховику право відмовити Страхувальнику у виплаті страхового відшкодування.
8.2. За невиконання своїх зобов'язань по Договору страхування Сторони несуть відповідальність згідно із Законом України "Про страхування" та чинним законодавством.